Du är alltid välkommen att kontakta oss personligen eller besöka någon av våra två anläggningar. Förutom vår produktionsenhet i Ulricehamn har vi även ett bemannat showroom i Stockholm!

BESÖK OSS

ULRICEHAMN

Huvudkontor och produktion
Strandgatan 42
Box 307
523 26  Ulricehamn
T: +46 (321) 298 40
F: +46 (321) 146 63

STOCKHOLM

Showroom
Etage1
Rosenlundsgatan 40
118 53 Stockholm
T: +46 (0)8 720 30 00
F: +46 (0)8 720 14 30

KONTAKTA OSS

Ditt namn (obligatorisk)

Din epost (obligatorisk)

Ditt meddelande

KONTAKTPERSONER

FÖRSÄLJNING & KUNDSERVICE

Försäljning och marknad
Tobias Torsborn
Telefon: 0321-298 47
Mobil: 0765-25 18 47
E-post: tobias@bogesunds.se

VD / Ägare
Karin Nilsson
Telefon: 0321-298 59
Mobil: 0730-30 26 81
E-post: karin@bogesunds.se

PRODUKTION OCH ADMINISTRATION

Kvalité och Miljö

Amanda Gunnarsson
Telefon: 0321-298 50
E-post: amanda@bogesunds.se

Inköpansvarig/Ägare
Åke Cardell
Telefon: 0321-298 41
Mobil: 070-591 41 46
E-post: ake@bogesunds.se

Ekonomiansvarig
Berit Hermansson
Telefon: 0321-298 43
E-post: berit@bogesunds.se

Produktionansvarig
Anna-Karin Borgström
Telefon: 0321-298 51
E-post: anna-karin@bogesunds.se

AGENTER I ÖVRIGA VÄRLDEN

NORDEN


Danmark
Danish Art Weaving

Kurt B. Johansen
Tylsstrupvej 12, Vävegården
DK-9382 Tylstrup
Telefon:. +4598261444
Mobil: +4590252001
Fax: +4598261696
kbj@danish-art-weaving.dk

Finland
Oy Orient-Occident Ltd

Timo Järvinen
Ruukinkuja 2
FI-02330 Espoo
Telefon: +358 9 260 660
Fax: +358 9 801 1227
timo.jarvinen@orientoccident.fi

ÖVRIGA EUROPA


Frankrike
Patrick Martinez sarl

Apropose
7, Rue Ferdinand Fabre
FR-75015 Paris
Telefon: +33 140250507
Mobil: +33 607622119
Fax: +33 140250964
patrick.martinez@noos.fr

Holland
Trap

Jan-Willem Trap
Spoorstraat 22
NL-3862 AD Nijkerk
Telefon: +31332470262
Mobil: +31651717354
Fax: +31332470263
info@trapapart.nl

NORDAMERIKA


Bogesunds Inc USA


P.O. Box 20611
Reno NV 89515-0611
U.S.A.
Telefon: 1-800-762-4459
Fax: 775-857-3224
info@bogesundsincusa.com